Výrobcovia tradičných domácich špecialít

Farma Baránek

Farma Baránek

V malebnej krajine na úpätí Krupinskej vrchoviny, v severnej časti Ipeľskej kotliny, okolo tiahnucim sa pohorím Hrobľa sa nachádza nenápadná obec Dolné Plachtince.
Z tejto obce pochádza aj náš a Váš najobľúbenejší výrobca Farma Baránek. Firma, ktorá vznikla na základe odkazu predkov – starých rodičov, ktorý sa venovali poctivému salašníctvu. Láska k tejto práci sa dedila z pokolenia na pokolenie a dnes je to farma, ktorá stále vyrába ručne a tradične. Vyrába vynikajúce výrobky nielen z kravského, ale aj ovčieho a kozieho mlieka. Vašej obľube sa tešia všetky výrobky tejto farmy – ale mimoriadne si pochvaľujete 100% ovčiu žinčicu s kúskami ovčieho syru, vynikajúce čerstvé kozie mliečko, ovčí aj kozí syr, pareničky, nite, určite aj ovčí alebo kozí jogurt a neprekonateľnou je 100% ovčia bryndza, ktorá sa na tejto farme produkuje po celý rok ako aj delikatesa kozia bryndza.

SYRMIX – tradícia a kvalita zo Zázrivej

SYRMIX – tradícia a kvalita zo Zázrivej

Zázrivá - valaská obec na území Oravského hradu. V krásnej prírode horských celkov fatransko-tatranskej oblasti a Stredných Beskýd sa nachádza obec nielen s krásnou drevenou architektúrou, ale aj tradíciou zázrivského korbáčiku.

Z tejto nenápadnej obce pochádza aj náš seriózny a spoľahlivý výrobca a dodávateľ rodinná firma Oľgy Pučekovej – SYRMIX. Táto rodinná firma je nerozlučne spojená s výrobou syra, tak charakteristického a jedinečného pre túto oblasť ,,Zázrivského korbáčika,,. Ich výrobky sú prezentované na našom trhu viac ako 20 rokov a má za sebou pomaly 80 ročnú tradíciu, ktorú z generácie na generáciu odovzdávali rodičia svojim deťom tak, aby sa podarilo uchovať tradíciu majstrov ručnej výroby a aby ich jedinečné výrobky – korbáčiky, oštiepky, vojky, tradičný ovčí syr, ovčiu žinčicu a vynikajúcu bryndzu, jogurty a aj iné syrové dobroty, si mohli vychutnávať ľudia aj v dnešnej dobe.

Prešli si svoju ťažkú a tŕnistú cestu, no nevzdali to. Prežité a skúsenosti urobili svoje – stali sa firmou, ktorá vyrába čerstvé, tradičné, kvalitné a chutné syrové špeciality a pochúťky, za ktorými je ťažká a poctivá práca, láska a úcta k tradícii a odkazu predkov.

 

 

Bio pekáreň Dunajská Lužná

Bio pekáreň Dunajská Lužná

Malá pekáreň s vlastným kamenným mlynom, zameraná na ručnú výrobu celozrnných pekárenských výrobkov zo surovín vyprodukovaných v ekologickom poľnohospodárstve.

Špecializuje sa na tradičnú výrobu kváskových celozrnných chlebov, okrem toho aj z prastarých obilnín, ako sú špalda a kamut a pritom vychádza z požiadaviek plnohodnotnej výživy a to nielen pri samotnej výrobe, ale aj  pri výbere dodávateľov.

Používa len čerstvo pomletú celozrnnú múku z obilia z ekologického poľnohospodárstva, pšeničný sirup,  sušené ovocie a med namiesto cukru, panenské a za studena lisované oleje a čerstvé kravské maslo namiesto margarínov, tuky s čo najvyváženejším pomerom omega 3 a omega 6 mastných kyselín, suroviny, ktoré neobsahujú žiadne chemické konzervačné látky ani umelé farbivá, suroviny, ktoré nie sú geneticky modifikované.

Ich chlebík v našej ponuke si získali a stále získavajú svojich priaznivcov.

 

 

Farma Babindol

Farma Babindol

Farma Babindol pre Vás -  predstava, ale najmä realita -  skleník plný vynikajúcich paradajok.

V malebnej obci Babindol v blízkosti Nitry je to miesto, kde už od roku 2014 pre Vás pestujú cherry paradajky, ktoré voňajú a chutia tak, ako si to pamätáme z nášho detstva.

Ich  logo je ich  príbehom. Logo Farmy Babindol predstavuje proces rastu a dozrievania cherry paradajok. Od malinkej zelenej, až po krásnu červenú. Pretože za chuťou a vôňou babindolských paradajok stojí najmä starostlivosť o ne počas ich dozrievania a správny čas zberu. Ten nastáva až keď sú plne dozreté. Vtedy sa ručne zberajú a putujú rýchlou cestou na Váš stôl. To je ten hlavný rozdiel medzi babindolskými paradajkami a paradajkami dovezenými zo zahraničia, ktoré sa trhali zelené a dozrievali v kamiónoch.

Chuť, vôňa, kvalita a čerstvosť je to, čo Vám ponúkame po celý rok.
Stačí ak len raz ochutnáte, tak si určite poviete: "Tak má chutiť paradajka."

 

 

U Ňaňa

U Ňaňa

Tak veľmi, veľmi dlho sme hľadali, aby sme uspokojili Váš záujem o tradičné, kvalitné, chutné, s láskou vyrobené podľa tradičných receptúr našich starých mám a otcov – mäsové výrobky a najmä paštéty.
Hľadali sme skutočne dlho a trpezlivosť sa vyplatila – našli sme ozajstnú chuť domova, pohladenie starej mamy a starého otca.
Malebná príroda Liptova - Ivachnová, z ktorej pochádza náš dodávateľ skutočných, poctivých mäsových výrobkov. U Ňaňa jen základom tradícia remesla, kde pri receptúrach zachovávajú ich pôvod, poctivý domáci spôsob výroby, kvalitné suroviny, mäso z vlastného chovu, toto všetko je základ obľúbenosti ich výrobkov u Vás našich zákazníkov.

 

 

 

Pekáreň Pribul

Pekáreň Pribul

Príbeh nášho dodávateľa chlebíka a pekárenských výrobkov je príbeh rodovej tradície. Pán Eduard Pribul patrí k siedmej generácii známej rodiny pekárov, kde sa z pokolenia na pokolenie, sa pieklo s láskou v srdci a úctou k tradícii. Táto láska a úcta zostali aj v mladom pánovi Eduardovi, a je to cítiť aj v jeho výrobkoch – chutný, šťavnatý a voňavý chlebík s chrumkavou kôrkou, a nielen ten u nás nájdete, sú to aj zdravé chlebíky a vynikajúce pečivo, tradičné i netradičné, neodolateľná slovenská pizza a iné dobroty, ktoré si Vás získali a získavajú.

V prípade tohto dodávateľa znejú tak pravdivo slová Milana Rúfusa

.... Chlieb krájať ... To nie je len tak, Chlieb nepriletí ako vták, jak cudzí holub do dvora.
Na chlebík musíš poorať. A hodný svojho chleba žiť.
Chlebík si treba zaslúžiť. Pluh tlačiť ako ťažký vlak.
Chlieb krájať – to nie je len tak.
Poznáš raz, čo to znamená.
Môj milý chlieb je odmena.
Preto sa modlíš a ja tiež – chlieb každodenný daj nám dnes.
Chlieb náš každodenný – tak ťažko zarobený.

 

 

Farmička

Farmička

Zorientovať sa v skutočnej ponuke dobrých farmárov a tradičných slovenských, domácich výrobcov nie je ľahké.

My sme hľadali veľmi dlhé obdobie. Zbierali typy, odporúčania, skúšali preverovali. Pri svojom hľadaní sme našli aj veľmi zaujímavú webovú stránku nielen pre farmárov, stránku www.farmička.sk – náš najväčší pomocník, pri hľadaní našich dodávateľov. Táto stránka zostala našou priateľkou a pomocníkom stále.

Vďaka tejto stránke, a perfektnému tímu pracovníkov tejto stránky spolupráci s úžasným človekom pánom Hricom sa nám podarilo nájsť väčšinu našich dodávateľov, vynikajúcich výrobcov, ktorých výrobky ste si u nás obľúbili. Na tejto stránke nájdete skutočných, malých, tradičných slovenských výrobcov, ktorý vyrábajú chutné a kvalitné výrobky, vie o nich málo ľudí a vďaka tejto stránke sa zviditeľňujú a nachádzajú si svojich zákazníkov. Sú to nielen výrobcovia so živnosťou, ale aj ľudia, ktorý sa výrobe pochúťok venujú vo voľnom čase, vyrábajú z prebytkov svojich záhradiek a políčok, dochovajú si na svojich dvorčekoch.
Riešenie stránky, jej jednoduchosť v práci, ústretovosť a profesionalita boli, sú a pre nás zostanú tým, najpodstatnejším v našej práci a spolupráci s touto stránkou.

 

 

Prihlásenie

Už sme otvorení a tešíme sa na Vás.

Lichnerova 76 - tu Vás s láskou privítame

a môžete sa vrátiť nielen k tradičným, ale aj novým chutiam :-)